Pages Navigation Menu

Απονομή Υποτροφιών σε Φοιτητές από τη Μητρόπολη Ελευθερουπόλεως 2014

Απονομή Υποτροφιών σε Φοιτητές από τη Μητρόπολη Ελευθερουπόλεως 2014

Την Τρίτη 30 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 11:30 στην Αίθουσα του Θρόνου του Επισκοπείου της Μητροπόλεώς μας έλαβε χώρα η τελετή απονομής των Υποτροφιών του Ιδρύματος «Άγιος Μηνάς» της Ιεράς Μητροπόλεως Ελευθερουπόλεως σε δεκαέξι (16) προπτυχιακούς φοιτητές των Ανώτατων και Τεχνολογικών Σχολών, που φοιτούν σε Ελληνικά Πανεπιστήμια, σύμφωνα με την απόφαση της 8ης Δεκεμβρίου 2014, του Διοικητικού Συμβουλίου του Ιδρύματος.

Ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας δέχθηκε τους νέους φοιτητές και συνομίλησε μαζί τους τονίζοντας τα αγαθά της παιδείας και τα καθήκοντά τους.

Εν συνέχεα τον λόγο έλαβαν ο Εκπρόσωπος του Δήμου Παγγαίου κ. Γεώργιος Καλλινικίδης, Γενικός Γραμματέας του Δήμου και η εκπρόσωπος του Δημάρχου Παγγαίου κ. Ελένη Μπενή, Πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Παγγαίου, οι οποίοι μετέφεραν τις ευχές του Δημάρχου Παγγαίου κ. Φιλλίπου Αναστασιάδη και συνεχάρησαν τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Ελευθερουπόλεως για το έργο αυτό.

Τέλος ο Σεβασμιώτατος πρόεδρος του Εκκλησιαστικού Ιδρύματος, επέδωσε στον κάθε φοιτητή την επιταγή της υποτροφίας, το καινούργιο βιβλίο του «Οἰκογενειακό Κυριακοδρόμιο», το περιοδικό και το ημερολόγιο της Ιεράς Μητροπόλεως μας.

Υπότροφοι Φοιτητές:

 1. Ρούμκου Άννα Ηλεκτρολόγος Μηχανικός H/Y Θράκης
 2. Κοτζιαλάμπρου Δροσούλα ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής Δυτικής Μακεδονίας
 3. Χρησταλά Μαγδαλινή Παιδαγωγικό Τμήμα Αλεξανδρούπολης
 4. Τζιβάνη Μαρία Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης
 5. Βαφειάδου Κωνσταντίνα ΤΕΙ Τεχνολογικών Εφαρμογών Κεντρικής Μακεδονίας
 6. Αραβαντινού Σταματία ΤΕΙ Ραδιολογίας – Ακτινολογίας Αθηνών
 7. Ροδοκάλη Κωνσταντινιά Νομική Θράκης
 8. Κυριακίδης Δημήτριος Μηχανικών Περιβάλλοντος Θράκης
 9. Παππάς Δημήτριος ΤΕΙ Μουσικών Οργάνων Ηπείρου
10. Βρακά Νικολέτα ΤΕΙ Λογοθεραπείας Ηπείρου
11. Πετρουδή Ευαγγελία Φιλολογίας Θεσσαλονίκης
12.  Ψαρρά Γαβριέλα ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής Καβάλας
13. Κουτσικάρης Σωτήριος Οικονομικών Επιστημών Κομοτηνής
14. Παυλίδη Σοφία Νομικής Θεσσαλονίκης
15. Ιωαννίδης Χαράλαμπος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής Θράκης
16. Βελεντή Χριστίνα Φιλολογίας Θεσσαλονίκης

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someoneDigg thisPrint this page